  • Mfr # 50060-3/32E
  • Zoro # G7390716
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50060-3/32E
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 8 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 3/32 in, 60A, Plain Backing