  • Mfr # 4060-3/4X10X3
  • Zoro # G500773074
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
10"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4060-3/4X10X3
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
10"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Sheet, Buna-N, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 60A, Plain Backing