  • Mfr # 365HG-3/4X10X3TAPE
  • Zoro # G500775269
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
365HG-3/4X10X3TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Sheet, High Grade Neoprene, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 70A, Adhesive Backing