  • Mfr # 1040HG-3/4X10X3TAPE
  • Zoro # G000776377
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1040HG-3/4X10X3TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
3/4, 10" X 3ft Tape Neo HG40