  • Mfr # 1040HG-3/4X12X10
  • Zoro # G300776497
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-3/4X12X10
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 40A, Plain Backing