  • Mfr # 4050-3/4X12X10TAPE
  • Zoro # G700772914
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4050-3/4X12X10TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 50A, Adhesive Backing