  • Mfr # 355HG-3/4X12X15TAPE
  • Zoro # G100770862
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
355HG-3/4X12X15TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 50A, Adhesive Backing