  • Mfr # 1055HG-3/4X12X15TAPE
  • Zoro # G900776026
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1055HG-3/4X12X15TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 60A, Adhesive Backing