  • Mfr # 5340HG-3/4X12X5
  • Zoro # G600773011
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG-3/4X12X5
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
3/4, 12" X 5ft Buna HG 40