  • Mfr # 50070-3/4X2X4TAPE
  • Zoro # G7389438
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
2"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50070-3/4X2X4TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
2"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 70A, Adhesive Backing