  • Mfr # 5340HG-3/4X24X10TAPE
  • Zoro # G000772881
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-3/4X24X10TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 3/4, 24" X 10ft Tape Buna High Grade 40 Durometer