  • Mfr # 365HG-3/4X24X4TAPE
  • Zoro # G600776050
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
365HG-3/4X24X4TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 70A, Adhesive Backing