  • Mfr # 4050-3/4X36X4
  • Zoro # G400773105
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4050-3/4X36X4
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 50A, Plain Backing