  • Mfr # 4070-3/4X36X4
  • Zoro # G700773607
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
4070-3/4X36X4
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
3/4, 36" X 4ft Buna Commerical 70