  • Mfr # 6040-3/4X36X4TAPE
  • Zoro # G400781858
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6040-3/4X36X4TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/4 in, 40A, Adhesive Backing