  • Mfr # 50040-3/4VTAPE
  • Zoro # G7391118
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
6"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-3/4VTAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
6"
Rubber Length
12"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
3/4, 6" X 12" Tape Neo Economy 40