  • Mfr # 50050-3/4ETAPE
  • Zoro # G7385737
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50050-3/4ETAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 8 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 3/4 in, 50A, Adhesive Backing