  • Mfr # 50040-3/4X8X3TAPE
  • Zoro # G7408785
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
8"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-3/4X8X3TAPE
Rubber Thickness
3/4"
Rubber Width
8"
Rubber Length
3'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
3/4, 8" X 3ft Tape Neo Economy 40