  • Mfr # 1030HG-3/8X10X3
  • Zoro # G200777419
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1030HG-3/8X10X3
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Sheet, High Grade Neoprene, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 30A, Plain Backing