  • Mfr # 4060-3/8X12X10
  • Zoro # G900774367
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4060-3/8X12X10
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Plain Backing