  • Mfr # 50070-3/8BTAPE
  • Zoro # G7393044
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50070-3/8BTAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
24"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
3/8, 12" x 24" tape Neo Economy 70