  • Mfr # 6030-3/8X12X4TAPE
  • Zoro # G100781677
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
6030-3/8X12X4TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 30A, Adhesive Backing