  • Mfr # 4070-3/8X12X5
  • Zoro # G500775092
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
4070-3/8X12X5
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
3/8, 12" X 5ft Buna Commerical 70