  • Mfr # 1500-3/8X12X5TAPE
  • Zoro # G800776331
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1500-3/8X12X5TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
3/8, 12" X 5ft Tape SBR Black