  • Mfr # 2080-3/8X12X5TAPE
  • Zoro # G800780109
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2080-3/8X12X5TAPE
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 70A, Adhesive Backing