  • Mfr # 1600-3/8X24X15
  • Zoro # G200769025
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1600-3/8X24X15
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, EPDM, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Plain Backing