  • Mfr # 4040-3/8X24X4
  • Zoro # G800773514
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
4040-3/8X24X4
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
3/8, 24" X 4ft Buna Commerical 40