  • Mfr # 4060-3/8X24X4
  • Zoro # G000774625
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4060-3/8X24X4
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
12"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Plain Backing