  • Mfr # 5340HG-3/8X24X5
  • Zoro # G500773517
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-3/8X24X5
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 3/8, 24" X 5ft Buna High Grade 40 Durometer