  • Mfr # 1055HG-3/8X24X5
  • Zoro # G700776639
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1055HG-3/8X24X5
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Plain Backing