  • Mfr # 387-3/8X36X4
  • Zoro # G400774270
/ea
Free Shipping & Returns
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
387-3/8X36X4
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
3000 PSI
Description
Rubber Roll, Gum, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/8 in, 40A, Plain Backing