  • Mfr # 50060-3/8Y
  • Zoro # G7371378
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
4"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50060-3/8Y
Rubber Thickness
3/8"
Rubber Width
4"
Rubber Length
36"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 3/8 in, 60A, Plain Backing