  • Mfr # 50050-3/8E
  • Zoro # G7400875
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
50050-3/8E
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 8 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 3/8 in, 50A, Plain Backing