  • Mfr # CVC-63-1860-LG
  • Zoro # G6527604
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Height
63 in
Overall Length
60 in
Overall Width
18 in
Material
Coated Nylon
Color
Light Green
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CVC-63-1860-LG
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
63 in
Overall Length
60 in
Overall Width
18 in
Overall LxWxH
60 in x 18 in x 63 in
Details
Material
Coated Nylon
Color
Light Green
Item
Hook-&-Loop Mildew-Resistant Coated Nylon Cover for Wire Shelf & Utility Carts
Features
Reinforced Top Corners
Closure
Hook-and-Loop
For Use With
Any Standard Eagle Cart
Includes
Hook-and-Loop
For Wire Shelf/Cart Type
Stationary or Mobile Shelving
ESD Conductive
No
Description
Utility Cart Cover, Load Capacity Not Applicable, Material Nylon, Color Green, Includes Not Applicable, For Use With Mfr. Model Number Any Standard Eagle Cart, Overall Depth 18 in, Overall Width 18 in, Overall Height 63 in