  • Mfr # CVR-RH-25200
  • Zoro # G5077493
Amp Range
110 to 200A
Voltage Rating
250V AC/DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CVR-RH-25200
Length
8.20 in
Width
2.70 in
Height
3.70 in
Overall Width
2.7 in
Overall Height
3.7 in
Overall Length
8.2 in
Body Height
2.5 IN
Amp Range
110 to 200A
Voltage Rating
250V AC/DC
Standards
CSA Certified, UL Listed
Weight
.207 LB
AC Voltage Rating
250 V AC
Current - Maximum
200 A
Current - Minimum
101 A