  • Mfr # BB1P100M57
  • Zoro # G022708219
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BB1P100M57
Country of Origin
Germany
Description
Eaton Bussmann series comb busbar, Modular comb bus bar, 57 Pins, 100 A, Class J, Non-indicating, 1000 Vdc. Bussmann series accessories to fit your needs - fuse covers, reducers, pullers, testers, spare fuse holders and cabinets, TRON clip clamps, DIN-Rail adapters.