  • Mfr # BB1P100M15
  • Zoro # G722707932
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BB1P100M15
Country of Origin
Germany
Description
Eaton Bussmann series comb busbar, Modular comb busbar, 15 Pins, 100 A, Class J, Non-indicating, 1000 Vdc. Bussmann series accessories to fit your needs - fuse covers, reducers, pullers, testers, spare fuse holders and cabinets, TRON clip clamps, DIN-Rail adapters.