  • Mfr # C25DND3251T
  • Zoro # G614519230
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Coil Voltage
24V DC
Number of Poles
3
Reversing Capability
Non-Reversing
Full Load Current - Resistive
35 A
Full Load Current - Inductive
25 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
C25DND3251T
Country of Origin
China
Details
Item
Definite Purpose Contactor
Coil Voltage
24V DC
Number of Poles
3
Reversing Capability
Non-Reversing
Full Load Current - Resistive
35 A
Full Load Current - Inductive
25 A