  • Mfr # C22-DL-XG-K10-230
  • Zoro # G714797330
Push Button Style
Flush
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Head Color
Green
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
C22-DL-XG-K10-230
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Size
22.5 mm
Push Button Style
Flush
Head Color
Green
Head Material
Metal
Type
Flush, Round
Lamp Type
Green LED
Description
22.5 MM, 230 VAC, 1NO, NEMA 4X/13, IP67/69K, Green LED, Buttonless, Silver Titanium Bezel, Momentary, Flush, Flat, Round, Illuminated Pushbutton