  • Mfr # C22-DL-XR-K01-120
  • Zoro # G014797498
Push Button Style
Flush
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Head Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
C22-DL-XR-K01-120
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Size
22.5 mm
Push Button Style
Flush
Head Color
Red
Head Material
Plastic
Lamp Type
Red LED
Type
Flush, Round
Description
22.5 MM, 120 VAC, 1NC, NEMA 4X/13, IP67/69K, Red LED, Buttonless, Silver Titanium Bezel, Momentary, Flush, Flat, Round, Illuminated Pushbutton