  • Mfr # C22-DRL-XR-K01-230
  • Zoro # G314797310
/ea
Key Features
Push Button Style
Flush
Action
Maintained
Operator Illumination
Illuminated
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Head Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
C22-DRL-XR-K01-230
Country of Origin
Germany
Dimensions
Panel Cutout Diameter
22.5 mm
Size
22.5 mm
Details
Item
Push Button Switch
Push Button Style
Flush
Action
Maintained
Operator Illumination
Illuminated
Head Color
Red
Head Material
Plastic
Type
Flush, Round
Series
C22
Lamp Type
Red LED
Description
22.5 MM, 230 VAC, 1NC, NEMA 4X/13, IP67/69K, Red LED, Buttonless, Silver Titanium Bezel, Maintained, Flush, Flat, Round, Illuminated Pushbutton