  • Mfr # 10250T726BK
  • Zoro # G314652640
Contact Form
2NO
Action
Maintained/Maintained/Maintained
Operator Head Material
Metal
Cam
3
AC Contact Rating
10 A @ 600 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
10250T726BK
Country of Origin
Dominican Republic
Dimensions
Overall Width
2 in
Overall Height
2 in
Panel Cutout Diameter
30 mm
Manufacturer Warranty Length
1 yr
Overall Depth
4 in
Details
Item
Selector Switch
Contact Form
2NO
Action
Operator Head Material
Metal
Cam
3
AC Contact Rating
10 A @ 600 V
Standards
CE, CSA, UL Listed
DC Contact Rating
2.5 A @ 250 V