  • Mfr # 270LEDSG24ADB
  • Zoro # G812530129
Standards
CE, cULus
Voltage
24V AC, 24V DC
Overall Diameter
2 15/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
270LEDSG24ADB
Overall Diameter
2 15/16 in
Standards
CE, cULus
Voltage
24V AC, 24V DC
Housing Material
Polycarbonate
Flashes per Minute
Steady
Lens Material
Light Operating Mode
Steady
NEMA Rating
NEMA 4X
Lens Shape
Cylinder
Light Color
Green
Housing Color
Black
Operating Current
0.065 A @ 24V DC, 0.075 A @ 24V AC
IP Rating
IP54, IP66
Operating Voltage
24V AC, 24V DC