  • Mfr # 125XBRZW120AB
  • Zoro # G5598661
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
125XBRZW120AB
Lead Length
18 in
Color
White
Flashes per Minute
420
Housing Material
33% Glass Filled Nylon
Voltage
120V AC
Current Drawn
0.108A AC
Light Operating Mode
Strobe, Steady
Housing Color
Black
Lens Color
Clear
Operating Current
0.108 A
Operating Voltage
120V AC
Description
Warning Light, Color White, Lamp Type LED, Flashes per Minute 420, Lamp Life 148,000 hr, Lens Material Polycarbonate, Housing Material 33 Percent Glass Filled Nylon, Mounting 1/2 in Internal and 3/4 in External Conduit Hub, Rating NEMA 4X, Power Source Wire, Current Drawn 0.108A AC, Height 3 7/8 in