  • Mfr # BKTW04X06X12CVGM
  • Zoro # G704658177
/ea
Key Features
Width
3-1/2 in
Wood Species
Mahogany
Depth
6 in
Height
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BKTW04X06X12CVGM
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Size (Width x Depth x Height)
3 1/2"W x 6"D x 12"H
Width
3-1/2 in
Depth
6 in
Height
12 in
Details
Wood Species
Mahogany
Item
Bracket
Description
  • Wood corbels and brackets arrive sanded and ready to be painted or stained
  • Ideal for countertops, bars, shelves, kitchen islands, range hoods, mantels, furniture and more.
  • Most brackets and corbels have the same style in multiple sizes, ranging from 3" to 35" in height!