  • Mfr # COR04X05X10CPRW
  • Zoro # G804647965
/ea
Key Features
Size (Width x Depth x Height)
4 3/4"W x 5 1/2"D x 10"H
Width
4-3/4 in
Wood Species
Rubberwood
Finish
Rubberwood
Depth
5-1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
COR04X05X10CPRW
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Size (Width x Depth x Height)
4 3/4"W x 5 1/2"D x 10"H
Width
4-3/4 in
Depth
5-1/2 in
Height
10 in
Details
Wood Species
Finish
Item
Corbel
Description
  • Wood corbels and brackets arrive sanded and ready to be painted or stained
  • Ideal for countertops, bars, shelves, kitchen islands, range hoods, mantels, furniture and more.
  • Most brackets and corbels have the same style in multiple sizes, ranging from 3” to 35” in height!