  • Mfr # COR05X07X14CPMA
  • Zoro # G604648803
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Size (Width x Depth x Height)
5 3/4"W x 7"D x 14"H
Wood Species
Maple
Finish
Maple
Height
14 in
Depth
7 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
COR05X07X14CPMA
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Size (Width x Depth x Height)
5 3/4"W x 7"D x 14"H
Width
5-3/4 in
Height
14 in
Depth
7 in
Details
Wood Species
Finish
Item
Corbel
Description
  • Wood corbels and brackets arrive sanded and ready to be painted or stained
  • Ideal for countertops, bars, shelves, kitchen islands, range hoods, mantels, furniture and more.
  • Most brackets and corbels have the same style in multiple sizes, ranging from 3” to 35” in height!