  • Mfr # CORW05X05X10JERO
  • Zoro # G604649831
/ea
Key Features
Width
5 in
Wood Species
Red Oak
Depth
5-3/4 in
Height
10 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CORW05X05X10JERO
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Size (Width x Depth x Height)
5"W x 5 3/4"D x 10"H
Width
5 in
Depth
5-3/4 in
Height
10 in
Details
Wood Species
Red Oak
Item
Corbel
Description
  • Wood corbels and brackets arrive sanded and ready to be painted or stained
  • Ideal for countertops, bars, shelves, kitchen islands, range hoods, mantels, furniture and more.
  • Most brackets and corbels have the same style in multiple sizes, ranging from 3” to 35” in height!