  • Mfr # GVPE24X30D
  • Zoro # G004791185
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Urethane
Size (Width x Height)
24"W x 30"H
Installation Type
Non-Functional
Primed
Yes
Height (In.)
30 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GVPE24X30D
Country of Origin
China
Dimensions
Size (Width x Height)
24"W x 30"H
Height (In.)
30 in
Width (In.)
24 in
Length (In.)
1-7/8 in
Details
Item
Gable Vent Louver
Material
Urethane
Installation Type
Non-Functional
Primed
Yes
Frame Style
Peaked
Description
  • Manufactured out of Urethane
  • An easy way to enhance the look of your home
  • Fully primed and ready for paint
  • Can withstand temperatures of up to 140 F