  • Mfr # GVVE12X18D
  • Zoro # G904799885
/ea
Key Features
Material
Urethane
Size (Width x Height)
12"W x 18"H
Installation Type
Non-Functional
Primed
Yes
Height (In.)
18 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GVVE12X18D
Country of Origin
China
Dimensions
Size (Width x Height)
12"W x 18"H
Height (In.)
18 in
Length (In.)
1-7/8 in
Width (In.)
12 in
Details
Item
Gable Vent Louver
Material
Urethane
Installation Type
Non-Functional
Primed
Yes
Frame Style
Vertical
Description
  • Manufactured out of Urethane
  • An easy way to enhance the look of your home
  • Fully primed and ready for paint
  • Can withstand temperatures of up to 140 F